Rashtriya Yuva Jagaran
Online Digital News

एक नम्बर प्रदेशमा होलीको रौनक

[su_note note_color=”#3c382c” text_color=”#fefefe”]

होलीमा मोरङको सुरक्षा अवस्था


होलीको अवसरमा तराईमा मनाईने होली पर्वका लागि मोरङजिल्ला भरिमा करिब आठसय प्रहरी तैनाथ राखेको प्रहरी प्रमुख एसपी अरुणकुमार बिसी बताउँछन् ।
होलीका अवसरमा सम्भावित दुर्घटना हुन नदिन प्रहरी परिचालन गर्न लागिएको हो । त्यस बाहेक प्रहरीले सादा पोसाका पनि गस्ती गर्नेछ । विराटनगर पनि सुरक्षाकालागि प्रहरीको ३ वटा पिकेट राखिने, गस्तीका लागि घुम्ती टोली समेत परिचालन हुने बताए । विराटनगरमा र बाहिर गरी ४२ वटा प्रहरी घुम्ती गस्ती टोली परिचालन गरिने छ । आवश्यक परेको खण्डमा परिचालन गर्न चारवटा प्रहरी अधिकृतको टोली तयारी अवस्थामा रहेको समेत जानकारी दिए ।
सवारी चलाउँदा मदिरा पूर्ण रुपमा निषेध, भेटिए कारवाही
यसैगरी, जिल्ला ट्राफिक प्रहरी कार्यलय मोरङका प्रहरी निरिक्षक मदन गिरीले ‘होली पर्वको दिन सबैभन्दा बढी मोटरसाईकलमा चढेर लोला हान्ने प्रवृती छ । यसैलाई मध्यनजर राख्दै ट्राफिक प्रहरीले लोला हान्नेलाई कार्वाही गर्ने जनाएको छ । त्यस दिन हेलमेट पनि नलगाई नशालु पदार्थ पिएर मोटरसाईल चलाएर ठाउँको ठाउँ कार्वाही गर्ने तयारी ट्राफिक प्रहरीको छ । प्रहरी निरिक्षक गिरीले भने संम्भव भएसम्म अविर मात्र दलेर होली खेल्नुस्, हैन भने कानुन उल्लंघन गर्नेगरी होली खेलिए ट्राफिक प्रहरी चुप लागेर बस्दैन ।’
होलीका दिन मादकपदार्थ जन्य भाङ धतुरो जस्ता नशालु पदार्थ खाने गरेका कारण यसबाट बच्न पनि गिरीले आग्रह गरे । गिरीले सडकमा ट्राफिक प्रहरी तैनाथ हुनेभएकोले ट्राफिक नियम विपरीत होलीको दिन भेटिए लाईसेन्समा प्वाल पारिने समेत जानकारी दिए । जिल्ला प्रशासन कार्यालय मोरङले कानुन बिपरित गतिबिधि गरिए नियन्त्रणमा राखेर जरिवाना समेत तिराउन प्रहरीलाई निर्देशन दिएकोले यो बर्षको होली शान्तिपुर्ण हुने अनुमान गरिइएको छ ।

[/su_note]

विराटनगर, फागुन १८ गते । एक नम्बर प्रदेश प्रमुख डा. गोविन्द बहादुर तुम्बाहाङ र मुख्यमन्त्री शेरधन राईले छुट्टाछुट्टै कार्यक्रम गरी बिहीबारदेखि नै विराटनगरलाई होलीमय बनाएका छन् ।
प्रदेश प्रमुख तुम्बाहाम्ङको विराटनगरको कोशीप्रोजेक्टस्थित निवासमा दिउँसो १२ बजे र मुख्यमन्त्री राईले ४ बजे मारवडी सेवा सदनमा होली मनाए ।
दुवै कार्यक्रमबाट प्रदेश प्रमुख तुम्बाहाङ र राईले होलीको अवसरमा शुभकामना दिँदै उल्लासमय पर्वमा धर्मसंस्कृति र समाजलाई एकताको सुत्रमा बाँधेको भन्दै खुशी व्यक्त गरेका थिए ।
कार्यक्रममा प्रदेश १ सभामुख, उपसभामुख, मन्त्री, प्रमुख जिल्ला अधिकारी, उद्योगी व्यवसायी, नागरिक समाज, सुरक्षा निकायका पदाधिकारी तथा सञ्चारकर्मीहरुको बाक्लो उपस्थिति रहेको थियो ।