Rashtriya Yuva Jagaran
Online Digital News

छिटफुट घटना बाहेक होली हर्षोल्लासका साथ मनाइयो, कहाँ कहाँ के भयो ?

विराटनगर (मोरङ), फागुन १८ गते ।  केही अपवाद बाहेक यस पटकको होलीले सभ्यता कायम गरेको छ । पहिला पहिला एक हप्ता अगाडिदेखि लोला हान्न बानी परेका युवाहरुले यस पटक त्यति धेरै जवरजस्ती गरेनन् । सभ्य ढंगबाट उल्लासमय ढंगले खेलिएको होलीका अवसरमा सुरक्षा व्यवस्था समेत कडा बनाइएको थियो । इच्छा नहुनेको सम्मान गर्दै एकता, शान्ति र सद्भावको पर्व होली पहाड, हिमाल तथा तराईमा सम्पन्न भएको छ ।

होली पर्वमा कहाँ के भयो ?

विराटनगरमा होलीको अवसरमा सवारी साधन कारवाहीमा

होली पर्वको अवसरमा मोरङमा ट्राफिक नियम उल्घन गर्ने ४ सय ३२ वटा सवारीलाई जिल्ला ट्राफिक कार्यालय मोरङले कारवाही गरेको छ ।

ट्राफिक प्रहरीकोे चेकिङ टोलीले मापेस गरी सवारी चलाउने, तीनजना सवार गरी मोटरसाइकल र हेल्मेट नलाई गरी ४ सय ३२ वटा सवारी साधनलाई कारबाही गरेको हो । प्रहरीले मापासे गरी सवारी साधन चलाउने १ सय ८ जना मानिसलाई नियन्त्रणमा लिएको मोरङ ट्राफिक प्रहरीले जनएको छ ।

११ वर्षीया बालकको छतबाट खसेर निधन
पोखराको लेखनाथ नगरपालिका–२, विन्ध्यवासिनीका ११ वर्षीया आविष्कार रेग्मीको आफ्नै घरको छतबाट खसेर निधन भएको छ । पोखराको फिस्टेल हस्पिटलमा उपचारको क्रममा निज बालकको निधन भएको कस्की प्रहरी प्रवक्रा खड्क बहादुर खत्रीले जानकारी दिए ।
जर्वजस्ती गर्ने पक्राउ
राजधानीमा इच्छा विपरित जर्वजस्ती रङ दल्ने, प्लाष्टिकको लोला हान्ने, फोहोर छ्याप्ने करिब ४ सय २५ भन्दा बढीलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । २१ जना महिलासहित ४ सय १ जना पुरुष पक्राउ परेको काठमाडौं प्रहरी प्रमुख एसएसपी विश्वराज पोखरेलले बताए ।
ट्राफिक नियम उल्लंघन गर्ने सवारी साधन नियन्त्रणमा
होलीको अवसरमा काठमाडौंका विभिन्न स्थानबाट सवारी नियम उल्लंघन गर्ने ८ सय ६ वटा सवारी साधनलाई नियन्त्रणमा लिइएको काठमाडौंका प्रहरी प्रमुख पोखरेलले जानकारी दिए।
होली खेलिरहेको अवस्थामा खुकुरी प्रहार
टिकापुरस्थित खुल्ला मैदानमा होली खेलिरहेको अवस्थामा टीकापुर नगरपालिका–२ सीतापुरका २१ वर्षीय करण थापामाथि सामूहिक हमला गरी खुकुरी प्रहार भएको थियो । पाँच जनाको समूहले घेरा हालेर थापामाथि सांघातिक आक्रमण गरेपछि उनीहरु भागेका इलाका प्रहरी कार्यालय टीकापुरका प्रहरी निरीक्षक पुष्कर चन्दले जानकारी दिए। प्रहरी निरीक्षक चन्दका अनुसार अनुसन्धानका लागि ७ जनालाई नियन्त्रणमा लिइएको छ ।
त्यसैगरी बुधबार राति थप दुईजनाको समेत शंकास्पद मृत्यु भएको छ । जानकी गाउँपालिका–२ का ४५ वर्षका डल्पबहादुर मगर र जोशीपुर गाउँपालिका –४ का ८० वर्षका जंगबहादुर डगौरा मृत अवस्थामा भेटिएका छन् ।
प्रहरीका अनुसार मगर मोहन्याल गाउँपालिका–२ को जंगलमा र डगौरा पथरैया नदीमा डुबेको अवस्थामा भेटिएका छन्। उनीहरूलाई आफन्तले नै मृत भेटाएका हुन । तीनै जनाको शव पोष्टमार्टमका लागि टीकापुर अस्पतालमा राखिएको छ। प्रहरीले सबै घटनाका बारेमा अनुसन्धान थालेको छ।
विष खुवाएर श्रीमानको हत्या
बिहीबार बाँके डुडुवागाउँपालिका–४ गडारियनपुरका ४० वर्षीया पतंगी गडरियाले ४५ वर्षीया श्रीमान् कुर्कुट गडरियालाई सर्वतमा सेल्फास नामक विष हालेर खुवाउँदा उनको मृत्यु भएको छ । मादक पदार्थ सेवन गरी दैनिक रुपमा श्रीमतिलाई कुटपिट गर्ने गरेको समेत खुलेको छ ।
बिहीबार विष खुवाएर मृत्यु भएपछि गाउँ नजिकै खेतमा शवलाई जलाउन लगेको बेला गाउँलेले प्रहरीलाई खबर गरेका थिए । प्रहरीले घटनामा प्रत्यक्ष संलग्न रहेका श्रीमती पतंगी र आफन्त भारत जिल्ला बहराइचका ४० वर्षीय कुन्नु गडरियालाई पक्राउ गरेको छ ।
घटना रहस्यमय भएकाले संलग्न दुई जनालाई पक्राउ गरी अनुसन्धान शुरु गरिएको बाँके प्रहरी प्रमुख प्रहरी उपरीक्षक टेकबहादुर तामाङले बताउनुभयो । उहाँले मृतक कुर्कुटले लामो समयदेखि मादक पदार्थ सेवन गरेर आफूलाई कुटपिट गरी यातना दिएकाले सहन नसकेर श्रीमान्को हत्या गरेको पतंगीले प्रहरीसमक्ष स्वीकारेकी बताए।
सांगीतिक कार्यक्रममा प्रहरीमाथि हातपात गर्ने पक्राउ
नुवाकोटस्थित विदुर नगरपालिका४ बट्टारस्थित नुवाकोट आदर्श बहुमुखी क्याम्पसमा आयोजित सांस्कृतिक कार्यक्रममा प्रहरीमाथि हातपात गरी गाडी तोडफोड गर्नेलाई पक्राउ गरिएको छ ।
सांगीतिक कार्यक्रम भइरहेका समयमा मदिरा सेवन गरी होहल्ला गर्दा विवाद उत्पन्न गराउने विदुर –६ इनारपाटीका २५ वर्षीय किशोर केसी, २० वर्षीय श्रीकृष्ण कुमाल, १९ वर्षीय सरोज कुमाल र १७ वर्षीय निरज कुमाललाई पक्राउ गरिएको जिल्ला प्रहरी प्रमुख तथा प्रहरी उपरीक्षक वसन्तबहादुर कुंँवरले जानकारी दिए। उनीहरुलाई प्रहरीलाई हातपात गर्नाका साथै प्रहरीको बा २ झ २१९ नंको स्कोर्पियो गाडीको सिसा तोडफोड गरेको आरोप लगाइएको छ।