Rashtriya Yuva Jagaran
Online Digital News

रमपम झापा गोल्डकपको तेस्रो संस्करणको आज उद्घाटन खेल झापा ११ र सुदुरपश्चिम ११ बीच हुने

 

[su_note note_color=”#3c382c” text_color=”#fefefe”]

 

मोफसलमा सर्वाधिक राशी पुरस्कार भएको प्रतियोगिता ‘झापा गोल्डकप’ विजेताले १२ लाख ५१ हजार र उपविजेताले ६ लाख र प्रत्येक दिनको म्यान अफ द म्याच घोषितले २५ हजार रुपैयाँ हात पार्ने झापा गोल्डकपका अध्यक्ष महेन्द्र कुमार गिरी । झापा गोल्डकपले सूदुरपश्चिमको खप्तड गोल्डकप र इटहरीको मदन भण्डारी गोल्डकपको विजेता राशीलाई उछिन्दै साढे १२ लाख ५१ हजार बनाएको हो । खप्तडको ११ लाख ११ हजार १ सय ११ छ भने मदन भण्डारी गोल्डकपको राशी १२ हजार छ । २०७३ सालको झापा गोल्कपको उपविजेता बनेको आयोजक क्लब ‘झापा–११ ले यस पटक गोल्डकप भित्र्याउने गरी तयारी गरेको क्लबका प्रमुख जलकुमार गुरुङ बताउँछन् ।

[/su_note]

दमक, झापा), फागुन १९ गते । झापालाई ‘फुटबल हब’ बनाउने दीगो लक्ष्यका साथ रमपम झापा गोल्डकपको तेस्रो संस्करणको उद्घाटन आज हुँदैछ ।
मोफसलकै सर्वाधिक पुरस्कार राशिकोे झापा गोल्डकप फुटबल प्रतियोगिताका सम्पूर्ण तयारी पुरा भईसकेको झापा गोल्डकपका अध्यक्ष महेन्द्र कुमार गिरीले बताए । रमपम चाउचाउको मुख्य प्रायोजन रहेको सो खेल विर्तामोडको डोमालाल राजबंशी रंगशालामा दिउँसो ३ बजेबाट सुरू हुँनेछ।

उद्घाटन खेलमा झापा ११ र सुदूरपश्चिम ११ बीच प्रतिस्पर्धा हुँदैछ। २०७३ सालमा आयोजित दोस्रो संरुकणको खेलकुद आयोजना गर्दा ‘झापा गोल्डकप’ विधिवत रुपमा दर्ता गरेर अगाडि बढाइएको अध्यक्ष गिरीले बताए । गिरिका अनुसार गतसाल ५३ लाख बचत गरेको आयोजक ‘झापा गोल्डकप’ले यस पटक करिब एक करोड खर्च गरिनेछ ।
यस प्रतियोगितामा चर्चित क्लबहरु १० टोली आयोजक झापा ११, रुपन्देही, मनाङ–मस्र्याङ्दी, थ्री स्टार, हिमालयन शेर्पा, त्रिभुवन आर्मी, नेपाल पुलिस, एपिएफ, सुदूरपश्चिम र भारतको सिक्किम युनाइटेडको सहभागिता रहेको छ।
फागुन २८ गते सम्म चल्ने प्रतियोगिताको विजेताले १२ लाख ५१ हजार तथा उप विजेताले ६ लाख प्राप्त गर्नेछ। त्यस्तै प्रत्येक खेलको म्यान अफ द म्याचले २५ हजार रूपैयाँ पाउने आयोजकले जानकारी दिएको छ।
गतवर्ष सम्पन्न दोस्रो संस्करणको उपाधि आयोजक झापा ११ लाई १–० ले पराजित गर्दै मनाङ मस्र्याङ्दीले जितेको थियो।