Rashtriya Yuva Jagaran
Online Digital News

पाक प्रधानमन्त्री अब्बासी आज नेपाल आउँदै

काठमाडौं, फागुन २१ गते । पाकिस्तानका प्रधानमन्त्री शहीद खकान अब्बासी नेपालको दुईदिने औपचारिक भ्रमणका लागि आज नेपाल आउँदैछन् । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीलाई बधाई दिन तथा सार्क शिखर सम्मेलन आयोजनाबारे अध्यक्ष मुलुकसँग छलफल गर्ने कार्ययोजनासहित अब्बासी नेपाल आउन लागेका हुन् ।
नेपालमा बामगठबन्धनको सरकार बन्ने वित्तिकै देशमै आएर प्रधानमन्त्रीलाई बधाई दिने विषयलाई निकै अर्थपूर्ण रुपमा हेरिएको छ । यद्यपि प्रधानमन्त्रीका राजनीतिक सल्लाहकार विष्णु रिमालले जानकारी दिए अनुसार प्रधानमन्त्री ओलीलाई बधाई दिन कै लागि अब्बासी काठमाडौं आउन लाग्नु भएको बताए । रिमालका अनुसार ओली र अब्बासीबीच आजै पारस्परिक हित र चासोका विषयमा विचार विमर्श हुनेछ। साथै प्रधानमन्त्री ओलीले अब्बासीको सम्मानमा रात्रिभोजको आयोजना तय भएको छ । ओली प्रधानमन्त्री भएपछि पहिलो उच्चस्तरीय पाहुनाका रुपमा अब्बासी नेपाल आउन लागेका हुन् ।
भ्रमणका क्रममा पाक प्रधानमन्त्री अब्बासीले राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीसँग पनि शिष्टाचार भेट गर्ने परराष्ट्र मन्त्रालयले जनाएको छ । यसैबीच, प्रधानमन्त्री अब्बासीलाई नेपाली सेनाले टुँडिखेलस्थित सैनिक मञ्चमा सम्मान गारद (गार्ड अफ अनर) दिने भएको छ । दिउँसो साढे २ बजे काठमाडौं ओर्लन लाग्नुभएका अब्बासीलाई साढे ५ बजे गार्ड अफ अनर दिन लागिएको हो ।

पाकिस्तानी प्रधानमन्त्रीको स्वागतका लागि उपत्यकाको सकडमा दुई देशको झण्डा फहराएको छ भने स्वागतद्वार निर्माण गरिएका छन् । विशेष विमानमा ३२ सदस्यीय टोलीसहित आउन लाग्नुभएका अब्बासी नेपालमा १९ घण्टा रहनु हुनेछ । भ्रमण पूरा गरी उहाँ भोलि स्वदेश प्रस्थान गर्ने कार्यक्रम रहेको छ ।