Rashtriya Yuva Jagaran
Online Digital News

एक नम्बर प्रदेश सरकारका सय दिने कार्यक्रम सार्वजनिक

विराटनगर (मोरङ), फागुन २३ गते । एक नम्बर प्रदेश सरकारले बीस दिन कटिसकेपछि सय दिने कार्यक्रम सार्वजनिक गरेको छ । मुख्यमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषदको कार्यालयसहित सातवटै मन्त्रालयहरुलाई समेटेर सय दिने कार्यक्रम सार्वजनिक गरेको बताएको छ ।
कार्यक्रमा मन्त्रिपरिषद कार्यालय लगायत सातवटै मन्त्रालयले आ–आफ्नो नारासमेत तय गरेका छ ।
मुख्यमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद तथा मन्त्रालयहरुले आ–आफ्नै नारासहित उक्त कार्यक्रम सार्वजनिक गरेका हुन् । मुख्यमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद्को कार्यालयले सुशासन र समृद्धिः हाम्रो प्रतिबद्धता भन्ने नारासहित सयदिने कार्यक्रमको घोषणा गरेको छ भने अन्य मन्त्रालयहरुले समेत आ–आफ्ना नाराहरु तय गरेका छन् ।
भूमि व्यवस्था, कृषि तथा सहकारी मन्त्रालयले कृषिमा व्यवसायिकताः आजको आवश्यकता भन्ने नारालाई अघि सारेको छ भने सामाजिक विकास मन्त्रालयले  गुणस्तरीय शिक्षा र शैक्षिक पूर्वाधारः स्वस्थ जीवन र सामाजिक परिवर्तन भन्ने नारा अघि सारेको छ ।
त्यस्तै अन्य मन्त्रालयहरुले पनि सोही किसिमका नाराहरुलाई अघि सारेका छन् । उक्त प्रदेशसभित्र भूमि व्यवस्थाः कृषि तथा सहकारी मन्त्रालय, सामाजिक विकास मन्त्रालय, भौतिक पुुर्वाधार विकास मन्त्रालय, आर्थिक मामिला तथा योजना मन्त्रालय, आन्तरिक मामिला तथा कानून मन्त्रालय र उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्रालय रहेका छन् ।
सार्वजनिक गरिएको सयदिने कार्यक्रममा भनिएको छ–