Rashtriya Yuva Jagaran
Online Digital News

तीन भाषामा बनेको सल्माको नेपाली संस्करणको टेलर सार्वजनिक

मोरङ र झापाको दक्षिणी भेगका करिब ४ लाख र भारतको बिहार राज्यको उत्तरपूर्वी भेगका लाखौं बासिन्दाले बोल्ने सिर्जापुरी भाषामा समेत यो चलचित्र बनेको छ । यसै समुदायलाई लक्षित गरेर बनाइएको सो चलचित्रका लेखक दिनेशराज शर्मा हुन भने यस चलचित्रको भाषानुवाद मरगुव आलम (राज)ले गरेका छन् ।


युवा जागरण अनलाईन पत्रिका
बिर्तामोड (झापा), फागुन २३ गते । सुर्जापुरी, भोजपुरी र नेपाली गरी तीनभाषामा बनेको चलचित्र ‘सल्माको नेपाली  संस्करणको ‘टेलर’ नेपालीमनको युट्युब च्यानलबाट सार्वजनिक गरिएको छ । नेपाली भाषाको साल्माको यो संस्करण नेपालका अन्य स्थानहरुमा समेत च्यारिटी शो भईरहेको चलचित्र नायक,  निर्माता तथा निर्देशक झापाली कान्छा ‘अभिषेक बताउँछन् । खासगरी सुर्जापुरी र नेपाली भाषाको यो चलचित्र पाथिभरा थिएटर एण्ड सिने प्रा.लि.को ब्यानरमा बनेको पहिलो चलचित्रका नायक, चलचित्र निर्माता तथा निर्देशक झापाली कान्छा ‘अभिषेक’ले निर्माण गरेको साल्माको नेपाली संस्करणको टेलर बजारमा आएको छ । मरगुव आलम (राज) को प्रस्तुतिमा बनेको त्रिकोणात्मक सामाजिक परिवेशको पारिवारिक प्रेममा आधारित चलचित्र ‘सल्मा’ झापा, इलाम हुँदै देशका विभिन्न भागमा छायाँकन गरिएको छ ।
चलचित्रमा बालापनदेखि गाँसिको प्रेमको टुसालाई जिवन्त बनाउन झुल्नुपर्ने समस्यालाई उजागर गरेको छ । यस चलचित्रको अर्को सन्देश मुस्लिम महिलाहरुप्रति समेत रहेको छ । मुस्लिम आमा, दिदीबहिनीलाई बुर्काको घेराबाट बाहिर निस्कन गरिने प्रयत्न, हकअधिकारका विषयमा लडन सक्छन भन्ने सन्देश समेत प्रवाह गरेको छ ।
मोरङ र झापाको दक्षिणी भेगका करिब ४ लाख र भारतको बिहार राज्यको उत्तरपूर्वी भेगका लाखौं बासिन्दाले बोल्ने सिर्जापुरी भाषामा समेत यो चलचित्र बनेको छ । यसै समुदायलाई लक्षित गरेर बनाइएको सो चलचित्रका लेखक दिनेशराज शर्मा हुन भने यस चलचित्रको भाषानुवाद मरगुव आलम (राज)ले गरेका छन् ।
झापाली कान्छा ‘अभिषेक, मरगुव आलम (राज), सन्ध्या पौडेल, प्रतिमा श्रेष्ठद्वारा अभिनित सो चलचित्र एक पटक सबैले हेर्नै पर्ने बनेको र सबैले हेरिदिनु हुनेछ भन्ने अपेक्षासमेत गरेको निर्माता तथा अभिनेता झापाली कान्छा अभिषेक बताउँछन् ।