Rashtriya Yuva Jagaran
Online Digital News

केराबारीको राष्ट्रिय पुस्तकालयको पचासौं वार्षिकोत्सव तथा स्वर्णजयन्ती विविध कार्यक्रमका साथ सम्पन्न

[su_note note_color=”#2c2e3c” text_color=”#ffffff”]

पुस्तकालयको पचासौं वार्षिकोत्सव तथा स्वर्ण जयन्तीका अवसरमा आयोजित रक्तदान कार्यक्रममा ४३ प्रिन्ट रगत संकलन
केराबारी गाउँपालिकामा रक्तदान कार्यक्रम तय गरिएको थियो भने हजारविघा सामुदायिक भवनमा विद्यालयस्तरीय कविता वाचन, प्रतिनिधि (स्वतन्त्र) रचना वाचन कार्यक्रम भएको थियो भने स्रष्टा सम्मान कार्यक्रम आज हुने भएको छ ।

[/su_note]
केराबारी (मोरङ) । केराबारीस्थित राष्ट्रिय पुस्तकालयको पाचासैं वार्षिकोत्सव तथा स्वर्णजयन्तीको अवसरमा आयोजित रक्तदानबाट ४३ प्रिन्ट रगत संकलन भएको छ।


पठन संस्कृतिको विकास, साहित्य प्रवद्र्धन र स्रष्टाहरुको सम्मान, सूचनाप्रविधि युक्त पुरस्तकार निर्माण स्वर्ण जयन्ती अभियान भन्ने मूल नाराका साथ आयोजित ‘५० औं वार्षिको.त्सव तथा स्वर्ण जयन्ती २०७४’को अवसरमा आयोजित औपचारिक कार्यक्रमको सभापतित्व संस्थाका अध्यक्ष महाप्रसाद लुइँटेलले गरेका थिए । केराबारी गाउँपालिका प्रमुख रोहितबहादुर कार्कीको प्रमुख आतिथ्यतामा आयोजित सो कार्यक्रमलाई संस्थाका उपाध्यक्ष किशन शाहीले स्वागत मन्तव्य राखेका थिए भने अतिथि गणलाई ब्याज वितरण सुनिता मगरले गरेकी थिइन् । मोरङसुनसरी सेवा समाजसहित समाजका विभिन्न संघसंस्था, बुद्धिजीवि, बौद्धिक व्यक्तिहरु, व्यवसायीलगायतको आतिथ्यता रहेको सो कार्यक्रम संस्थाका सचिव नविन थापा क्षेत्रीले सञ्चालन गरेका थिए ।
राष्ट्रिय गानपछि सिहिदप्रति सम्झनमा एक मौनधारण गर्दै पानसमा बत्ति बालेर प्रमुख अतिथि कार्कीले कार्यक्रमको उद्घाटन गरेका थिए ।


उद्घाटन पछि कार्यक्रममा उक्त पुरस्कालयको पचासौं वार्षिकोत्सव तथा स्वर्ण जयन्ती कार्यक्रम सफलताको शुभकामना सहित पुस्तकालयले समाजमा पार्ने प्रभावका विषयमा वक्ताहरुले बोलेका थिए ।
यता हजारविघा सामुदायिक भवनमा आयोजित कार्यक्रममा गरिएको कविता वाचनमा आधा दर्जन बढी विद्यालयका विद्यार्थीले कविता वाचन गरेका थिए भने प्रथम सार्वजनिक मावि, द्वितीय मच्छिन्द्र मावि र त्रृतीय फेवा बोर्डिङ स्कुलका सहभागी विद्यार्थी पुरस्कृत भएका थिए भने केयु एकेडेमीले सान्त्वना पुरस्कार हात पारेको थियो । यसैगरी सोही कार्यक्रममा आयोजित प्रतिनिधि (स्वतन्त्र) रचनावाचनमा रचनासहितको शुभकामना मन्तव्य राखिएको संस्थाका सचिव नविन थापा क्षेत्रीले बताए । यसरी रचना सहित शुभकामना दिनेमा मनोज खड्का, पुरस्तकालयको स्थापनादेखिको भूमिकाबाट खारिएका समाजसेवी तथा बुद्धिजीवि गोकुलबहादुर थापाले उक्त पुरस्तकालयको स्मरणसहित त्यो बेला र यो बेलाको पुस्तकालयका र त्यसका उपभोक्ताबीचको अन्तर सुनाएका थिए ।
स्रष्टा सम्मान कार्यक्रम आज हुने आयोजक समितिले जनाएको छ ।