Rashtriya Yuva Jagaran
Online Digital News

निर्वाचनका लागि जोगबनी नाका शिल, भारतीय एसएसबीको कब्जामा ३५० बोतल मदिरा

विराटगर (मोरङ), फागुन २५ गते । भारतको विहार राज्यको अररिया जिल्लामा हुन गईरहेको लोकसभा उपचुनावका कारण नेपाल भारतको सीमा जोगबनी नाका बन्द हुने भएको छ । बुधबार नेपालबाट भारततर्फ बोरामा प्याक गरेर लगिएको ३५० बोतल मदिरा भारतीय एसएसबी जवानले बुधबार जफत गरेको थियो । एसएसबी प्रहरीलाई देखेपछि भागेका नेपालीहरुलाई भारतीय सुरक्षाकर्मीले पक्राउ गर्न भने सकेन । सीमा स्तम्भ पिलर नं. १७३–१/५३ मा उक्त मदिरा कब्जामा लिएको थियो । त्यसपछि सीमा क्षेत्रमा अत्यन्तै संवेदनशिल ढंगले सुरक्षामा कडाई गरिरहेको विहार राज्यबाट प्रकाशित हुने जागरण डटकममा उल्लेख छ ।
यसैबीच, प्राप्त जानकारी अनुसार नेपाल र भारतका सुरक्षा अधिकारीहरु बिच भएकोे निर्वाचनमा सीमा सिल सहमती पछि आज साझ ७ बजे देखि आइतबार साझ ७ बजे सम्म सिमा सिल भएको जिल्ला प्रशासन कार्यालय मोरङले जनाएको छ । सर्वसाधारणले सो समयमा आउजाउ गर्न नपाउने प्रमुख जिल्ला अधिकारी रामप्रसाद आचर्यले जानकारी दिए । सिमाना सिल हुँदा मोरङको जोगबनी नाकामा समस्या हुने छ ।
सिमासिल ७२ घन्टाको हुने जनाएको छ । नेपाल र भारत को संयुक्त सुरक्षाको बैठकद्वारा नेपालमा चुनाब हुदा भारतले सहयोग गर्दै आएको छ भने भारतमा चुनाब हुँदा नेपालले सहयोग गर्दै आएका छन् ।