Rashtriya Yuva Jagaran
Online Digital News

ओलीलाई प्रधानमन्त्रीका लागि दुई तिहाई मत प्राप्त

काठमाडौं, फागुन २७  । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले संघीय संसदको आइतबार अपरान्ह बसेको दोस्रो बैठकबाट दुई तिहाइ मतका साथ विश्वासका मत प्राप्त गरेका छन् ।

बैठकमा प्रधानमन्त्री ओलीले विश्वासको मतका लागि प्रस्ताव राखेका थिए। उनको प्रस्तावलाई एमाले, माओवादी केन्द्र, संघीय समाजवादी फोरम, राजपा, राप्रपाका सांसदले पक्षमा मत दिएका थिए भने कांग्रेस र नयाँ शक्तिका सांसदले विपक्षमा मत दिए। संसद सचिवालयका अनुसार कुल उपस्थित २६८ मध्ये ओलीको समर्थनमा २०८ मत आयो भने विपक्षमा ६० मत पर्यो।

एमालेका तर्फबाट नेता माधव नेपाल, माओवादी केन्द्रका तर्फबाट पुष्पकमल दाहाल, राजपाका महेन्द्रराय यादव, फोरम नेपालकी सरिता गिरी र राप्रपाका राजेन्द्र लिङ्देन, राष्ट्रिय जनमोर्चाकी दुर्गा पौडेल र नेमकिपाका तर्फबाट प्रेम सुवालले रोस्टबाट सम्बोधन गर्दै प्रधानमन्त्रीलाई समर्थन गरे। कांग्रेसका तर्फबाट विजय गच्छदार र गगन थपाले समर्थन नगर्ने जानकारी गराए।