Rashtriya Yuva Jagaran
Online Digital News

‘खुल्ला रक्तदान’देखि ‘बन्द बासक’सम्मका विविध कार्यक्रम गर्दै केराबारी राष्ट्रिय पुस्तकालयको स्वर्णमहोत्सव सम्पन्न

[su_note note_color=”#2c2e3c” text_color=”#ffffff”]

कविता प्रतियागितामा सार्वजनिक माविका छात्रा राई प्रथम


विद्यालय स्तरीय कविता प्रतियोगितामा सार्वजनिक माविका छात्रा निवता राईले प्रथम स्थान हासिल गरेका छन।
चारवटा विद्यालयका छ जना विद्यार्थीले सहभागी जनाएको कविता प्रतियोगितामा मच्छिन्द्र माविका रत्न विकले आमा शीर्षकको कविता प्रस्तुत गरेर दोस्रो स्थान ,फेवा सेकेन्डरीका छात्र रोशन काप्रीले कहिल्यै नसोध्नु गन्तव्य कहाँ छ शीर्षकको कविता प्रस्तुत गरेर तेस्रो स्थान र केयु एकेडेमीमा रोसा साहले आमा शीर्षकको कविता प्रस्तुत गरेर सान्त्वना स्थान ओगटेका थिए।  प्रतियोगितामा युवराज ठकुरी ‘अज्ञानी’,नवराज लुइँटेल र कमल ठकुरीले निर्णायक मण्डलमा रहेका थिए।

[/su_note]

केराबारी, मोरङ– फागुन २७ गते । केरबारीस्थित राष्ट्रिय पुस्तकालयले पचासौं वार्षिक उत्सव तथा स्वर्ण जयन्ती विभिन्न कार्यक्रमका साथ सम्पन्न गरेको छ ।
पठन संस्कृतिको विकास, साहित्य प्रवद्र्धन र स्रष्टाहरुको सम्मान, सूचनाप्रविधि युक्त पुरस्तकार निर्माण स्वर्ण जयन्ती अभियान भन्ने मूल नाराका साथ स्थापित सो पुस्तकालयले दुई दिन सम्म स्वर्णमहोत्सव मनाएको छ ।
समितिका अध्यक्ष महाप्रसाद लुइँटेलको सभापतित्व रहेको सो कार्यक्रम संस्थाका सचिव नवीन थापा क्षेत्रीले सञ्चालन गरेका थिए । प्रमुख अतिथि खदम क्याम्पसका प्रमुख टेकबहादुर थपलिया रहेको सो कार्यक्रममा केराबारी–८का वडाध्यक्ष मनोज खड्का, समाजसेवी गोकुल बहादुर थापा नेपाली, केयु एकेडेमीका प्रीन्सिपल समीर सुवेदी, मच्छिन्द्र माविका दुर्गाप्रसाद दाहाल लगायतको आतिथ्यतामा उक्त कार्यक्रम सञ्चालन भएको थियो । कार्यक्रममा संस्थाका कोषाध्यक्ष चन्द्र भण्डारीले स्वागत मन्तव्य राखेका थिए ।

कार्यक्रममा आधा दर्जन सर्जकहरुले आआफ्ना वाचन नगरिएका रचना सुनाएका थिए । स्वागत मन्तव्य समितिका कोषाध्यक्ष चन्द्र भण्डारीले गरेका थिए।
खुल्ला रक्तदान तथा विद्यालयस्तरीय कविता वाचनसहितका कार्यक्रम सम्पन्न गरेको सो पुस्तकालयको स्वर्णमहोत्सवको दोस्रो दिन अर्थात २०७४ फागुन २५ का दिन झोराहाट नाट्य समूहको एकल नाटक ‘बन्द बाकस’ को प्रदर्शनी दोस्रो दिनको आकर्षक कार्यक्रम बनेको थियो । वरिष्ठ साहित्यकार उपेन्द्र ‘पागल’ बस्नेत एवं विभिन्न साहित्यिक संघसंस्था एवं साहित्यकारहरुको रचना वाचन, संस्थापक, योगदानकर्ता एवं स्रस्टा सम्मानसहित स्वर्णमहोत्सवको कार्यक्रम समापन गरिएको थियो ।