Rashtriya Yuva Jagaran
Online Digital News

निर्माता कम्पनी बम्बार्डियर इन्कले बिमान दुर्घटनाको अनुसन्धान गर्ने

काठमाडौं, फागुन २९ गते । एक हप्तामा भएका क्यानाडाको जहाज निर्माता कम्पनी बम्बार्डिएर इन्कका दुई विमान दुर्भटनामा परी दर्जनौंको निधन भएपछि सो विमानको विषयमा अनुसन्धान गर्ने उक्त कम्पनीले जनाएको छ ।
दुई दिनको अघिपछि भएर सो कम्पनीका दुई बिमान नेपाल र इरानमा दुर्घटना भएको छ । बंगलादेशबाट नेपाल आएको युएस बंगलाको विमान सोमबार अवतरणको क्रममा दुर्घटना हुँदा २२ नेपालीसहित ४९ यात्रुको निधन भयो । २२ जना घाइतेको काठमाडौंका विभिन्न अस्पतालमा उपचार भइरहेको छ । दुर्घटनाग्रस्त विमान क्यानाडाको मोन्ट्रियलस्थित बम्बार्डिएर इन्क तयार पारेको अर्को बिमान बम्बार्डिएर च्यालेन्जर ६०४ निजी जेट विमान इरानमा पनि दुर्घटना भएको थियो । सो दुर्घटनामा विमानमा सवार सबै ११ जनाको मृत्यु भएको थियो ।
दुई दिनभित्र आफ्नो कम्पनीका दुई विमान दुर्घटना परेपछि बम्बार्डिएर इन्कले दुर्घटनाको अनुसन्धान गर्ने जनाएको छ । बम्बार्डिएर कम्पनीले एक फिल्ड सर्विस प्रतिनिधिलाई मंगलबार बिहानै नेपाल पठाउन लागेको बम्बार्डिएरकी प्रवक्ता नटाली सिफेन्ग्फेटले क्यानडाको समाचारपत्र स्टारलाई बताइन् । बम्बार्डिएरका सञ्चार निर्देशक मार्क मास्लुचले एकपछि अर्को दुर्घटना हुनु ‘दुभाग्यपूर्ण संयोग’ भएको बताएका छन् । साथै उनले तत्कालै यी दुईमा सम्बन्ध देखाउनु ‘अनुपयुक्त’ भएको बताए । उनले नेपालमा दुर्घटना भएको क्यू ४०० श्रृंखला आफूहरूले बनाएको ‘सबैभन्दा बलियो र भरपर्दो विमान’ भएको बताए।
उक्त कम्पनीले निर्माण गरेका विमानहरुमा पटक पटक यस अघि पनि प्राविधिक खराबी देखिएका थिए । यसअघि पनि पटक पटक दुर्घटनामा परिसकेको यस कम्पनीका विमानले सैयौंको ज्यान लिईसकेको बताइएको छ ।

 एजेन्सी