Rashtriya Yuva Jagaran
Online Digital News

मोरङको मनमोहन टेक्निकल प्रतिष्ठानबाट मनमोहनको १९ औं स्मृतिसभा

मोरङको मनमोहन टेक्निकल प्रतिष्ठान विश्वविद्यालय बन्ने सम्भावना

 

सानेपास्थित प्रथम वामपन्थी प्रधानमन्त्री मनमोहन अधिकारीको शालिकमा माल्यार्पणप्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले । तस्बिर : ताजा खबर ।

विराटनगर, १६ वैशाख गते । पूर्व प्रधानमन्त्री मनमोहन अधिकारी १९ स्मृति दिवसमा प्रधानमन्त्रीसहित एमालेका वरिष्ठ नेताहरु मोरङको बुढीगंगास्थित मनमोहन टेक्निकल प्रतिष्ठानमा शनिबार जम्मा भएका थिए । नेपालको इतिहासमा प्रथम कम्प्युनिष्ट प्रधानमन्त्री अधिकारी भारतीय स्वतन्त्रता आन्दोलनबाटै प्रभावित भएपछि भारत छोड आन्दोलनबाट जेल परेपछि भारतीय कम्युनिष्ट नेताहरुको प्रशिक्षणबाट प्रभावित भई नेपालमा कम्प्युनिष्टको जग बसालेका थिए । तिनै नेताको १९ स्मृति दिवस विभिन्न कार्यक्रमका साथ मनाइएको छ ।
९ महिना प्रधानमन्त्री बनेका अधिकारीको मार्गचित्रकै आधारमा आज नेपाली कम्प्युनिष्टहरुले दुईतिहाई बहुमत प्राप्त गर्न समेत सफल भएका छन् । अधिकारीकै पालामा आएका कार्यक्रमहरुलाई नै प्रमुखताका साथ मुद्दा बनाएर आज प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सत्ता सञ्चालन गरिरहेका छन् ।
नेपाली कम्युनिष्टको आन्दोलनमा मनमोहन अधिकारीले खेलेको भुमिकालाई अतुलनिय रहेको सो कार्यक्रममा औल्याईएको छ । मनमोेहनले शुरु गरेको अभियान नै अहिलेको नयाँ नेपाल निर्माणको आधार भएको औल्याउँदै प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले ग्रामिण बस्तीमा रहेर पनि मनमोहन पोलिटेक्निकले नमुना काम गरेको स्मरण गरे । मनमोहनको योगदान जति छ त्यो भन्दा पनि बढी काम मनमोहन पोलिटेक्निकले गरेर देखाउनु पर्नेमा अभिव्यक्ति प्रधानमन्त्री ओलीको थियो । प्रधानमन्त्री ओलीले भने प्राबिधिक शिक्षालयको नाममा धेरै प्रतिष्ठानहरु जन्मिएको भएपनि नाफामुखी भएका छन्, तर मनमोहन यस्तो बन्यो जो सँधै सेवाभावमा अघि बढेको छ ।’ मनमोहन टेक्निकललाई विश्वविद्यालय बनाउने आकांक्षासहितको अभिव्यक्ति दिँदै प्रधानमन्त्री ओलीले भने–प्राबिधिक विश्व बिद्यालयको अबधारणमा गईएसकेकोले अबस्था मापन गर्दै विश्व बिद्यालय बनाउने खालको पुर्बाधार मनमोहनमा रहेको बताउँदै अझ सक्रिय र प्रभावकारी बनाउँदै लग्न आग्रह गरे ।
कार्यक्रममा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली, बरिष्ठ नेता झलनाथ खनाल र माधवकमार नेपाल लगायतले मनमोहनको स्मरण गर्दै मनमोहनको सम्झना गरे ।
मनमोहन स्मृती प्रतिष्ठानका अध्यक्ष भरत मोहन अधिकारीले प्रतिष्ठानले सामाजिक क्षेत्रमा विपन्न लक्षित धेरे काम गर्दै गएको बताए । प्रतिष्ठानका सदस्य तथा करिब ५ करोडका घर तथा जग्गा दाता हरिप्रसाद शर्मा काफ्ले तथा कोषाध्यक्ष लक्ष्मी दास मानन्धरले अहिलेको अबस्थाको बारेमा जानकारी गराएका थिए ।

आवर विराटनगरबाट

Leave A Reply

Your email address will not be published.