Rashtriya Yuva Jagaran
Online Digital News

सुरक्षा घेराभित्र पर्यटकलाई राखेर नमस्ते झरना मंगलबारदेखि खुल्ला हुने

नमस्ते झरनामा दुर्घटना भएपछि बन्द भएबाट त्यहाँका दर्जनौं होटल तथा अन्य व्यवसायीहरुले समेत निकै ठूलो घाटा व्यहोर्नु परेको छ । झरना खुल्ला हुने खबरले ति व्यवसायीहरु उत्साहित समेत बनेका छन् । त्यहाँ खोलिएका होटलहरुले दैनिक ५० हजारसम्मको कारोबार गर्ने गरेको बताउँछन् ।

युवा जागरण संवाददाता

भेडेटार (धनकुटा), २१ साउन २०७५ सोमबार । धनकुटाको पर्यटकीयस्थल नमस्ते झरना सुरक्षा घेराभित्र पर्यटकलाई राखेर मंगलबारदेखि खुल्ला हुने भएको छ । असार १ गते इटहरी–९ का विक्रम तामाङको ढुंगा खसेर निधन भएपछि उक्त झरना बन्द गरिएको थियो ।
नयाँ सुरक्षा रणनीतिका साथ पर्यटकको सुरक्षाका निम्ति दायाँबायाँ र मुख्य स्थानको माथि माछीकाँडे जाली लगाएर नयाँ सुरक्षा रणनीतिका साथ उक्त झरना खुल्ला गरिएको नमस्ते झरना व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष दिलिप कुमार लिम्बु बताउँछन् । लिम्बुका अनुसार साँगुरीगढी गाउँपालिकाको ६ लाख र स्थानीय समुदायबाट ५० हजार संकलन गरेर उक्त झरनाको निर्माण कार्य सम्पन्न गरिएको छ ।
झरना आवागमन बन्द गरेर १ महिनाभन्दा वढी समय लगाएर झरना घुम्न आउने पर्यटकको सुरक्षाको माछीकाँडे जालीसँग सुरक्षाको नयाँ व्यवस्थापन गरिएको अध्यक्ष लिम्बु बताऊँछन् ।
लिम्बूले झरनामा घुम्न आउने आन्तरिक तथा वाह्य पर्यटकको लागि अबका दिनमा थप सुरक्षा व्यवस्थाअपनाइएको बताए ।
नयाँ व्यवस्थापनमा पर्यटकहरुलाई प्रवेशद्वारबाटै उक्त भरनाको विषयमा जानकारी गराएर प्रवेश गराईने रणनीति रहेको छ । अध्यक्ष लिम्बुले पर्यटकको चाहनाअनुसार झरना घुमेर प्रवेशद्वारबाट बाहिर फर्किन्जेलसम्म झरना व्यवस्थापन समितिले तोकेको सुरक्षा व्यवस्थाभित्रै पर्यटक रहनु पर्ने नयाँ नियम समेत लगाएको छ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.