Rashtriya Yuva Jagaran
Online Digital News

विश्वका धनि व्यक्तिको विश्व हल्लाउने डिभोर्स

Image result for Divorce 25 years after the CEO of the world's wealthy Amazon

अमेजन विश्वकै महत्वपूर्ण कम्पनीका रुपमा अहिले स्थापित भएको छ । यसको मूल्य झण्डै ८१० बिलियन डलर रहेको बताइन्छ ।

जेफले म्याककेन्जीलाई सबैभन्दा पहिला न्यूयोर्कमा भेटेका थिए । हेड्ज फन्डको अनुसन्धानको कामका लागि अन्तर्वार्ता लिने क्रममा पहिलो पटक उनीहरुको भेट भएको थियो । जहाँ म्याककेन्जी उपाध्यक्षका रुपमा काम गर्थिन् ।

उनले विवाह गरेपछि वाल स्ट्रिटको उनको जागीर छोडेका थिए । त्यसपछि उनी सियाटलमा बस्न थाले । सियाटलमा उनीहरु एक बेडरुम भएको फ्ल्याटमा भाडामा बस्ने गरेका थिए । तर,  अमेजनको स्थापनापछि उनको जीवनले काँचुली फेरेको थियो । अहिले अमेरिकाका विभिन्न स्थानमा उनका ५ वटा घर छन् । प्रारम्भमा अमेजन एउटा अनलाइन बुकस्टोर मात्रै थियो ।

उनीहरु चार सन्तान छन् । तीन वटा छोरा र एक छोरी छन् । छोरीलाई चीनबाट ‘एडप्ट’ गरिएको थियो । म्याककेन्जी उपन्यासकार पनि हुन् । उनले सन् २००५मा  द टेस्टीङ अफ लुथर अबल्राइट  र सन् २०१३मा ट्रयाप्स उपन्यास लेखेकी थिइन् ।

This image has an empty alt attribute; its file name is DwebBAHVYAEMEv2.jpg

News 24

Leave A Reply

Your email address will not be published.